Liikluskindlustus on kohustuslik vastutuskindlustus, mis peab olema kõikidel liiklusregistrisse kantud sõidukitel.
Liiklus on jalakäijate või sõidukite liikumine ja paiknemine teel. Liiklus teedel koosneb liiklejatest kaasaarvatud jalakäijad, loomad, sõidukid ja ühistransport. Liiklusseadused on seadused, mis reguleerivad liiklust kui ka sõidukeid. Organiseeritud liiklusel on üldiselt hästi väljakujunenud prioriteedid, sõidurajad ja liikluskorraldus ristmikel.
Liikluskindlustuse kindlustustingimused on sätestatud liikluskindlustuse seaduses. Selle seadusega on määratud kindlustuslepingu sõlmimise kohustus ja kellel see kohustus on, samuti kindlustatud isik, kindlustussumma ja kindlustusjuhtum.
Eestis ei pea liikluskindlustuse poliisi paberil kaasas kandma. Eestis kontrollitakse liikluskindlustuse olemasolu registriandmete põhjal.
Reisides sõidukiga väljaspoole Eestit, tuleb kaasa võtta roheline kaart. Roheline kaart on kohustuslik, kui sõidetakse riiki, mis pole Euroopa Liidu liikmesriik ega Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriik. Roheline kaart on rahvusvaheline vastutuskindlustuse tõend, mis tõendab liikluskindlustuse kehtivust välismaal ja mille alusel hüvitatakse kannatanule liiklusõnnetuses süüdlase sõidukiga põhjustatud kahjud õnnetuse asukohariigis kehtivate reeglite järgi.
Liiksluskindlustuse kahjujuhtumid
Liikluskindlustuse juhtumi korral hüvitatakse kahju, mida sõiduki valdaja tekitab sõidukiga kolmandale isikule. See tähendab, et kahju tekitaja ei pea hüvitama teistele sõidukiga tekitatud kahju oma taskust, vaid seda teeb kindlustusandja.
Millest sõltub liikluskindlustuse makse?
Kui sõidukil puudub liikluskindlustus
Kui liikluskindlustus ei ole sõlmitud, rakendub sundkindlustus. Loe lähemalt Eesti Liikluskindlustuse Fondi lehelt.